Festiwal Światła – Berlin

Przyjazd przyjaciół z Lublina był okazją by zapuścić się nieco dalej na zachód, bo aż do Berlina i pokazać ukochanym gościom stolicę zachodniego sąsiada. Przyznam szczerze, iż pomimo niewielkiej odległości dzielącej Zieloną Górę od tego miasta, mój kontakt z nim ogranicza się  do lotniska na peryferiach. jeden wielką iluminację. To tutaj międzynarodowi artyści prezentują swoje świetlne projekty i instalacje, które kryją za sobą głębsze przesłanie i symbole. Po zmroku, szare dotąd budynki, zabytki, ulice, place zmieniają się nie do poznania zachwycając swoim blaskiem tysiące odwiedzających.

W 2015 roku mapa świetlnych atrakcji przedstawiała się następująco:

 

Źródło: http://festival-of-lights.de/en/map-illuminations-2015/

Najbardziej znane i rozpoznawalne zabytki zostały pokazane światu w zupełnie inny sposób. Zdjęcia nie są w stanie oddać magii danego momentu i zachwytu jaki się wtedy odczuwa. Ja stałam jak zaczarowana i nie chciałam, aby ta chwila skończyła się. 
Spójrzcie na nowe oblicza:
Bramy brandenburskiej
 

Katedry

Hotel de Rome

Placu Poczdamskiego i domku z kart

Pałacu

Wydziału Prawa Uniwersytetu w Berlinie

Ambasady Singapuru

oraz  innych 

 Zarezerwuje sobie chociaż jeden dzień między 6 a 10 października i zobaczcie ten oszałamiający spektakl na własne oczy. Na pewno będziecie zachwyceni i nawet jeżeli byliście wcześniej w Berlinie to z całą pewnością pokaże Wam swoje nowe oblicze.

Dodaj komentarz