Nauka języka przez Skype!? Poznaj zalety!

Nauka języka obcego przez Skype, może być lekarstwem na zbyt krótką dobę – zmorę naszych czasów. Bowiem gdy dusza rwie się do tylu fantastycznych rzeczy, marzeń, pasji, hobby etc. to zegar jest bezlitosny. Moim hobbystycznym zboczeniem jest nauka języków. I nie ważne czy znam je dobrze, czy źle. Ja po prostu kocham się ich uczyć. Kiedyś, gdy czasu miałam więcej, uwielbiałam chodzić na zajęcia do szkoły językowej. Chodzenie tam ma masę zalet, jednak dla kogoś, kto samochodem nie jeździ, mieszka na wsi poza centrum…hmmm… na dłuższą metę nie sprawdza się i  to z racji nieszczęsnych dojazdów. Podczas gdy zajęcia trwały 1,5 godziny, mnie nie było w domu 4. Wiadomo, że można w tym czasie poczytać książkę, albo zjeść o jedną zapiekankę za dużo. Latem przy okazji można się opalić, czy pospacerować, a zimą? Zdecydowałam się znaleźć rozwiązanie, które zadowoli mnie w 100% , pozwoli uniknąć frustracji i nadwagi.

Poklikałam poklikałam i trafiłam na Madzię Szczepanik, młodziutką i śliczniutką dziewuszkę, która ma swoją szkołę językową Via Italia. Zmieniła moje życie na zawsze! Zmiana ta dokonała się prawie 3 lata temu (jak ten czas leci!) i dzięki niej mój poniedziałek wygląda od tamtego momentu następująco: kończę pracę, poganiam taxi-mężo-mena, pędzimy do domu, wyganiam psa na dwór, mężo-mena zamykam w pokoju, ubieram słuchawki, naciskam zielony przycisk i na ekranie pojawia się ona: moja Madzia. Gdy słyszę jej Ciao Kinga! to wiem, że teraz zaczyna się moja godzina z językiem włoskim.
Nie wyobrażam sobie tygodnia bez Madzi. Kto ja poznał, ten wie o kim mówię. Nie wiem jak ona wytrzyma ze mną do starości, ale jest na mnie skazana. Maddalena czaruje, jest cierpliwa i nie krzyczy, a powinna na takiego nieuka jak ja! Lekcje z nią to najczystsza przyjemność. Nie wiem skąd w niej te pokłady cierpliwości, a do tego jest zawsze uśmiechnięta od ucha do ucha. Aż chce się chcieć. Po szalonym dniu siedzimy obie wygodnie, ja- w dresie, z gołymi girami, Ona- nie wiem czy też ma dresy???;) popijamy herbatkę i tak sobie parliamo l’italiano insieme.

Na początku byłam bardzo sceptyczna, zestresowana i trochę przerażona. Myślałam sobie, Boże! sam na sam, zero ściemniania, zero wagarów, bo raczej zauważy moją nieobecność. Ehhh…ale już po pierwszej lekcji wiedziałam, ze chce próbować dalej. 

Może brzmi to dla Ciebie jak bełkot szaleńca, a może ten tekst jest o Tobie Mój Drogi Czytelniku. Może też boisz się Skype? Nauka w domu przeraża Cię?

Myślę, że jeżeli nie przetestujesz tego na sobie, wciąż możesz pielęgnować w sobie ten lęk przed nieznanym i znajdować milion wymówek, by nie spróbować. Via Italia pokaże Wam Skype/ świat/ język, jakim jeszcze nie znacie.

Oto kilka powodów dla których warto dać sobie szansę:

Nie musisz czekać do rozpoczęcia roku szkolnego, aby rozpocząć naukę języka. Masz kaprys zacząć w Walentynki czy pierwszy dzień wiosny? To możliwe. Jeżeli lektor ma czas, zajęcia mogą odbywać się od zaraz. Jeżeli jesteś ambitny i niecierpliwy, to nauka przez Skype to najlepsza opcja.

Nigdy więcej nie usłyszysz: „Przykro mi, nie udało się uzbierać wymaganej liczby osób, aby język na poziomie XY ruszył”. Skoro jestem jedynym uczniem na lekcji, poziom który masz, nie ogranicza Cię w kontynuowaniu nauki.

Godzina lekcyjna jest w 100% przeznaczona dla Ciebie, nie ma opcji aby schować się za książką i czekać aż lektor zapyta kogoś innego. To czas wykorzystany w każdej minucie. I śmiem twierdzić, że jedna godzina face-to face jest równa trzem i więcej w grupie 12 osobowej. To Twój czas i nie musisz ich z nikim dzielić.

Lektor jest tylko Twój! Koryguje Twoje błędy na bieżąco, poświęca maksimum uwagi i nic go nie rozprasza. Nie ma sytuacji kiedy wstydzisz się, jak zareaguje grupa, i nie masz obsesyjnych myśli, że ktoś będzie się śmiał z Twoich potyczek językowych. Zajęcia przez Skype to zero stresu i maksimum satysfakcji z własnej pracy.

Masz barierę językową? Tutaj znikną wszelkie opory, przecież nie będziecie godzinę siedzieć bez słowa:)

Zajęcia mogą odbywać się o najróżniejszych porach. Jesteś rannym ptaszkiem, proszę bardzo! Zajęcia będą po śniadaniu. Pracujesz do późna? Nie ma sprawy, przed snem również możesz się spotkać na Skype. To najbardziej elastyczne rozwiązanie z jakim będziesz miał do czynienia.

Jeżeli martwisz się o materiały do nauki…zupełnie niepotrzebnie. Wszystko dostaje się na maila. To Ty decydujesz, czy dany podręcznik odpowiada Ci. Jeżeli nie chcesz podręcznika, znajdzie się inna opcja. Elektroniczne notatniki, nagrania audio słyszane na lekcji, omawianie zadań domowych. Skype nie pozbawia lekcji jej „tradycyjnego” charakteru, bowiem pewne rzeczy są niezastąpione.

Przestaniesz marnować czas na dojazd. Pomimo, że zajęcia w szkole językowej trwają godzinę, z dojazdem marnujesz 2,5. Teraz czas przeznaczony na lekcję przez skype będzie poświęcony tylko jej, a zaoszczędzone minuty możesz poświęcić na spacer z psem lub obejrzenie ulubionego serialu. (http://www.via-italia.pl/nauka-skype-warto/)

Chcesz podjąć wyzwanie? Rozpocznij swoja wielką przygodę ze światem języków obcych. Ja, dzięki jednej decyzji, mogę się rozwijać, pielęgnować swoje zainteresowania i robić coś dla siebie. Coś co jest moim paliwem, coś co jest tylko moje. To ważne, aby w tym zaganianym świecie znaleźć złoty środek, bądź być w miarę blisko niego i wygospodarować chwilę dla siebie. Dla mnie są to języki. Ty możesz mieć swoją przestrzeń, odmienną, inną, fascynującą. Nieważne co nas nakręca, po godzinie z naszą pasją, uśmiech jak tak samo szeroki u mnie i u Ciebie, prawda?

 

2 Replies to “Nauka języka przez Skype!? Poznaj zalety!”

  1. Super pomysł 🙂 Te argumenty mnie przekonały 🙂

  2. greymouseland says: Odpowiedz

    Ciesze się ogromnie!!!!!

Dodaj komentarz